SanatçıHaberleri

Güzel Sözler-Sevgiliye güzel sözler-İngiliz Dilindeki En Güzel 60 Kelime

Başlık: Güzel sözler içerisinde sevgiliye, arkadaşa ve eşe gönderilebilecek pek çok güzel anlamlı sözler yer alıyor. Anlamlı, etkileyici ve manalı mesaj göndermek istiyorsanız özlü sözler içerisinden birini se çmeniz yeterli olacaktır.Güzel kısa sözler Aşk güzel sözler güzel sözler, ağır Ağır sözler Kısa sözler.

Güzel Sözler

Portekizce ve Fransızca gibi diller romantik sözcükleri ve estetik a çıdan hoş ifadeleriyle bilinirken , İngilizcenin güzelliği hakkında söylenecek çok şey var . Ne de olsa İngilizce bize akkor ve öfori, tatlı ve ağırbaşlı gibi çarpıcı, dikkat çekici sözcükler getirdi. Bu nedenle , kelime dağarcığınızı kulakları yormadan mümkün olduğunca artırmaya meyilli hissediyorsanız , o zaman şans eseri bir ziyafet içindesiniz. Sizi kesinlikle coşturacak en güzel 60 İngilizce kelime için okumaya devam edin. Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz daha fazla kelime için , İngiliz Dilindeki En Komik 30 Kelime—Ve Nasıl Kullanılacağına bakın .

1. Labirent

Hiç kendinizi pek çok virajlı sıkıcı bir görev üzerinde çalışırken buldunuz mu? Son derece karmaşık bir şey yapmak zorunda kalırsanız, buna labirent diyebilirsiniz . Ek olarak, "karmaşık ge çitlere" sahip herhangi bir labirent veya yer bu kelime ile tanımlanabilir.

2. Anlatılamaz

Güzel sözler arasında yer alıyor:Bazen neredeyse her kelime başarısız olur. Bu olduğunda, "tarif edilemez" veya "tarif edilemez" anlamına gelen " ineffable " kelimesini kullanabilirsiniz. örneğin, biri hakkındaki hislerinizi doğru bir şekilde tespit etmek neredeyse imkansızsa, bunların tarif edilemez olduğunu söyleyebilirsiniz.

3. Kışkırtıcı

Yani aşırı derecede sıcak veya yanıcı, yangına neden olan her şey yangın çıkarıcıdır . Bununla birlikte, ateşle ilgili olmayan bağlamlarda kullanıldığında, bu kelime aynı zamanda kavga çıkarmaktan hoşlanan birini de tanımlayabilir.

4. Ge çici

Sonsuza kadar sürmeyen şeyler ge çicidir . Konuşmalardan tartışmalara, bazı şeyler kısa ömürlü olma eğilimindedir ve bu mutlaka kötü bir şey değildir.

5. Sinozür

17. yüzyılda, kuzey takımyıldızı Ursa Minor'u tanımlamak için cynosure kelimesi kullanıldı. Ve şu anda durum hala böyle olsa da, Merriam-Webster ayrıca "ilgi odağı" olan veya "rehberlik yapan" herkesin alay konusu olduğunu belirtiyor.

6. Yakınlık

Güzel sözler arasında yer alıyor:,Yakınlık terimine benzer şekilde, " yakınlık " kelimesi, yakınınızda yaşayan biri hakkında konuşmanın başka bir yoludur. Kapı komşularınız ve oda arkadaşlarınız dışında, akrabalık a çısından "yakın akrabalık" anlamına da gelebilir.

7. Delicesine Sevda

Birine yakın olmak veya onun hakkında daha fazla şey bilmek için ger çekten gü çlü bir arzunuz var mı, bir delicesine aşık olabilirsiniz . Bu terimi, ister bir TV şovu ister yeni yavru köpeğiniz olsun, anın insan olmayan saplantısını tanımlamak için de kullanabilirsiniz.

8. Akkor

" Akkor " kelimesi, oturma odanızdaki elektrik lambaları hakkında konuşmanın bir yolu olsa da, parlaklığa veya birinin zekasına veya kişiliğine atıfta bulunmak için de kullanılabilir.

9. Mutluluk

Yunanca "eudaimon" kelimesinden türeyen " eudaemonia " kelimesi, şanslı veya mutlu olma durumu anlamına gelir. Genel olarak iyi durumdaysanız veya büyük bir neşe duyuyorsanız, bunu ifade etmenin bir yolu budur.

10. öykücü

Hikaye anlatmakta iyi misin? O zaman arkadaşlarına bir öykücü olduğunu söylemeye başlayabilirsin . En iyi hikaye anlatıcısı olmasanız bile söylemesi eğlenceli bir kelime.

11. Petrikor

"Taş" ve "tanrıların semavi kanı" anlamına gelen Yunanca sözcükler birleşerek, yağmur yağdıktan sonra yeryüzünün nasıl koktuğunu anlatan çok güzel bir terim verir. Bilim adamları, bu kokunun neden bu kadar hoş olduğunu tam olarak belirlemeye çalışmak için onlarca yıl harcadılar; aslında, 1964 tarihli bir Nature makalesinde " petrichor " u icat ettikleri için iki kişi kredilendirildi .

...

26. Sevmek

Güzel sözler arasında yer alıyor: sevgiliye güzel sözler,Beslemek kelimesi , değer vermek veya özen ve şefkatle yetiştirmek anlamına gelir. İster aileniz, ister eviniz, ister en değerli varlığınız (veya ü çü birden!), herkesin değer verdiği birileri veya bir şeyleri vardır.

27. ağırbaşlılık

En sevdiğimiz güzel kelimelerden biri olan ağırbaşlılık , herhangi bir mütevazı ve içine kapanık davranışı anlatmak için kullanılır. Etimologlar, bunun "oyalanmak" anlamına gelen İngiliz-Fransız demorer veya demourer fiilinden türetilmiş olabileceğine inanıyorlar.

...

40. Zarafet

Kulağa tam olarak tanımlandığı gibi gelen başka bir kelime, zarafet , bir stil ve zarafet kalitesidir.

41. Rönesans

Sözler,İster hayattaki kendi kişisel canlanmanızdan, ister 14. ve 17. yüzyıllar arasındaki ge çiş döneminden bahsediyor olun, rönesans kelimesi dilden yuvarlanacak ve estetik a çıdan hoşa giden tüm dilsel ihtiya çlarınızı karşılayacaktır.

42. belagat

En becerikli politikacılarda bulunan bir nitelik olan bu kelime, ikna edici ifadeyi ifade eder. 2020 başkanlık tartışmalarında güzel sözlere dikkat edin; hangi adayın güzel konuşması oyunuzu kazanacak? 43. Sekoya Yaşam ağa çlarından daha büyük olan bu ağa çlar, Kaliforniya'nın her yerinde, özellikle güney Sierra Nevada Dağları'ndaki adaşı milli parklarında bulunabilir. Sekoya ve sekoya (veya Sequoia Ulusal Parkı ve Redwood Ulusal ve Eyalet Parkları ) arasında ayrım yapmakta zorlanıyor musunuz? İşte ayırt etmenin kolay bir yolu: Eğer sahildeyseniz, muhtemelen bir sekoyaya bakıyorsunuzdur; iç kısımdaysanız, o zaman kesinlikle kendinizi bir sekoyanın varlığında bulmuşsunuzdur. 44. Barış Her zaman çok yönlü olan barış kelimesi , bir ruh hali, iç karışıklıklardan kurtulma veya savaşın olmadığı bir zaman anlamına gelebilir. ... 54. Aksiyom Bir aksiyom, yaygın olarak doğru olarak kabul edilen bir ifadedir. örneğin, Bağımsızlık Bildirgesi'nden - " tüm insanların eşit yaratıldığı, Yaratıcıları tarafından onlara devredilemez bazı Haklar verildiği, bunların arasında Yaşam, özgürlük ve Kutsal Kitap'ın da bulunduğu şu ger çeklerin apa çık olduğunu kabul ediyoruz." Pursuit of Happiness. " Bu "ger çekler" aynı zamanda aksiyomlar olarak da tanımlanabilir . 55. Siluet Duruma bağlı olarak, bir silüet veya bir figürün dış hatlarını görmek güzel veya ürkütücü olabilir. örneğin, bir bankta gen ç bir çiftin silüetini görmek güzeldir, ancak boş olduğunu düşündüğünüz bir evde gölgeli bir siluet görürseniz , o zaman ka çmak isteyebilirsiniz.

sanatçı dünyası

3257
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@sanatcidunyasi.com.tr

sanatcidunyasi.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.